2024 Class Structure & Staffing
Class
Teacher
Education Assistant
Kindergarten BLA1 Blue
Shannon Farrelly
Charlotte Rainbow
Kindergarten BLA2 Blue & Gold
Donelle Monck / Melanie Malatios
Adri Moller
Kindergarten BLA3 Blue & Gold
Nicole Clark / Stephanie Wolfe
Belinda Hewitt
Pre-Primary BLA4
Lakiah Veneable
Claire O’Loughlin
Pre-Primary BLA5
Chloe Ross
Nicole Simkin
Pre-primary GLA1
Amelie McComish
Belinda Bartlett
Pre-primary GLA2
Rachael McCamley
Claire O’Loughlin, Vanessa Mocija
Year 1 GLA3
Larissa Herring
Lesley O’Donnell, Alexia Anderson
Year 1 GLA4
Sarah Ferron
Year 1 GLA5
Dannielle Stumpfoll
Year 1 JLA1
Georgia Smith
Year 1/2 JLA2
Claire Knoesen
Year 2/3 JLA3
Sarah MacPherson
Year 3 JLA4
Tristan Baldwin / Linda Williams-Kerr
Year 2 WLA1
Sarah Forster
Year 2 WLA2
Sophie Busing
Year 2 WLA3
Ally Hicks
Year 2 WLA4
Rebecca Allen
Year 4 KLA1
Jason Preston
Year 3/4 KLA2
Bridget Wilson
Year 3 KLA3
Mollie Hills
Year 3 KLA4
Shannon Kiss
Year 5 KLA5
Talysha Allen
Year 5/6 KLA6
Tracey Franulovich
Year 4 KLA7
Kellie Seidel
Year 4 KLA8
Kellie Seidel
Year 6 TLA1
Stephen Harris
Year 5 TLA2
Dylan Goddard
Year 6 TLA3
Lisa Nevitt
Specialist Arts, Performing Arts & Music
Kate Allaway
Stephanie Wolfe
Rachael McCamley
Kristy Barnard
Specialist Science
Christopher Lambe
Kristy Barnard
Johanna Vincent
Specialist PE & Health
Christin Bramley
Jake Bentink
Kristy Barnard
Targeted Support Education Assistants
Raelene Cornall
Pippa Gale
Jacqui Nettleton
Danica Carton
AnnMaree Miller
Tanja Lukatelich
Vanessa Mocija
Jody Edmondson
Lexi Anderson
Taryn Lapthorne
Carol Baker
Tracy Kirkbright
Shannon Murphy
Nehal Parmar
Manager Corporate Services (MCS)
Linda Cockman
School Officer’s
Leanne Hatt, Lynn Hathaway & Kathleen May
Library Officer
Kylie Birch
Deputy Principal
Cherie Pearse
Michelle Drage
Annette Macri
Principal
Andrew Britton
School Psychologist
Tara Wypych
Chaplain
Emma Swann
Cleaner in Charge
Jiraporn Wilding
Cleaners
Nupit Ball
Supaporn Mayhew
Elaine Gamboa
Pornparisa Gay
School Gardener
Joanne Connor